27 листопада 2020 року відбулося перше засідання першої сесії Луцької міської ради VІІІ скликання.

На сесію прийшли голова Волинської ради церков, екзарх Луцький Української греко-католицької церкви єпископ Йосафат, члени Волинської ради церков: митрополит Луцький і Волинський Михаїл, єпископ Афанасій, канцлер Луцької дієцезії отець Павло Хом’як, єписокп Михайло Іванович Близнюк, єпископ Ярослав Леонтійович Троць, пастор Віктор Павлович Власюк.

Владика Михаїл цього дня був в ударі.

«Я вважаю, що місто повинно бути територіально в радіусі 25 кілометрів. І тому мене не влаштовує оцей поділ кордонів, який є на сьогоднішній день. Тому вам благословення переглянути ці кордони в межах інтересів громади», – сказав, звертаючись до депутатів і міського голови керуючий Волинською єпархією ПЦУ.

В межах 25 кілометрів від Луцька розташовані: Ківерці, Рожище, Торчин, Сенкевичівка, Боремель, Млинів, Олика, а також: Сокіл, Переспа, Доросині, Береськ, Зубильне, Ватинець, Мирне, Шклинь, Вільгельмівка, Губин, Угринів, Колодеже, Наталин, Хрінники, Дубище, Домашів, Тростянець, Луків та інші населені пункти Волинської і Рівненської областей. Оце розмах!Митрополит Михаїл зайшов у Палац культури міста Луцька в накидці з норкового хутра. За це його жорстко розкритикували у соцмережах. На що владика Михаїл відповів із властивою йому простотою. Каже, накидку подарували благодійники.

«Байдуже мені. Цій речі вже 12 років, чому її помітили лише зараз, я не розумію. Свого часу мені її подарували. Вона вже скоро стане непридатною, а її тільки помітили», – сказав владика в інтерв’ю виданню «Главком» владика.


У громадській організації «UaAmimals» стверджують, що на виготовлення однієї такої накидки доводиться вбивати до 50 норок. Не туди дивляться, вважає митрополит Михаїл.

«Я думаю, що цей рух повинен звернути увагу на Данію, скільки там норок пустили під ніж…» – сказав він.

* * *

Про кадри.

Віднедавна виконувачем обов’язків начальника управління Держпраці у Волинській області стала Оксана Володимирівна Рубльова.

Ну як стала? Прийшла в управління на роботу – і зразу на посаду першого заступника начальника. Хоча ще недавно, під час декретної відпустки, була інстаблогеркою.