У Ковельській громаді з понеділка 5-11 класи переходять на дистанційне навчання.

Про це повідомили на сайті міськради.

У четвер, 1 квітня, відбулося засідання комісії ТЕБ та НС, на якій вирішили запровадити додаткові карантинні обмеження в Ковельській громаді. Повідомляють, що останнім часом стрімко збільшується кількість виявлених випадків захворювання на COVID-19.

Зокрема, у березні таких було майже 900. Порівнюючи із жовтнем минулого року, у 2-2,5 разів фіксується більше хворих впродовж тижня.

Про це повідомили завідувач Ковельського міськміжрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» Людмила Маляр та медичний директор Ковельського МТМО з педіатрії Ольга Козачук.

За їхніми словами, лише за останні два дні у 450 ковельчан є підозра на недугу. У Ковельській лікарні нині перебуває 60 пацієнтів з коронавірусом, 32 з них потребують кисню.

Аби стабілізувати ситуацію і зменшити кількість захворювань, комісія вирішила з 5 по 18 квітня запровадити дистанційне навчання для 5-11 класів. Дошкільні заклади працюватимуть, також до школи ходитимуть учні 1-4 класів.

На території Ковельської громади на цей період встановлюються додаткові обмежувальні протиепідемічної заходи, відповідно до яких забороняється:

 • перебування в громадських спорудах, громадському транспорті без засобів індивідуального захисту, зокрема, респіраторів або захисних масок;
 • перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус;
 • самовільно залишати місця самоізоляції;
 • проведення масових заходів за участю більше 20 осіб;
 • здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема, на міських автобусних маршрутах, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах. Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту та здійснює контроль за дотриманням маскового режиму пасажирами;
 • робота після 24-ї та до 7-ї години суб’єктів ресторанного господарства (ресторанів, кафе, барів, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на виніс;
 • діяльність суб’єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких:
 • не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 метра;
 • не забезпечено працівників засобами індивідуального захисту та не здійснюється належний контроль за їх використанням;
 • покупці без одягнутих засобів індивідуального захисту;
 • не забезпечується централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни);
 • діяльність закладів, що надають послуги з розміщення (крім готелів);
 • діяльність спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку одна особа на 20 кв. метрів загальної площі приміщення, басейнів - більше ніж чотири особи на одній доріжці для індивідуальних занять або шість осіб для спортивно-тренувальних груп.
Повідомляють також, що представники поліції впродовж тижня будуть контролювати заклади торгівлі, громадського харчування, ринки на дотримання карантинних вимог. У разі, якщо порушень буде велика кількість, то може бути прийняте рішення про обмеження їх роботи.