Депутат Рівненської обласної ради, ексголова ради Сергій Кондрачук поповнив лави полку «Азов» Національної гвардії України.

Про це Кондрачук повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.

«Ми познайомились з Ним (полком «Азов» – ред.) у серпні 2014-го в Урзуфі.
Впродовж наступних років трохи підтримували спілкування через Його молодшого брата – Нацкорпус.
З початку повномасштабного – відновили повноцінний зв'язок, зустрічалися кілька разів у Запоріжжі.
Сьогодні я пишаюся, що офіційно зміг стати Його частиною, – одиницею цієї легендарної структури.
Бути в "Азові" – це колосальна честь, і наразі я гордий, щасливий та, напевно, чи не вперше з початку повномасштабної війни відчуваю себе повноцінно на своєму місці.
Там, де й маю бути.
Там, де мої думки і серце.
Сьогодні, напередодні перших в своєму житті бойових, відвідав Кафедральний Собор Святої Трійці Православної Церкви України у Запоріжжі», – написав депутат Рівненської облради.

Сергій Кондрачук оприлюднив у фейсбуці витяг з наказу про його призначення на посаду в окремому загоні спеціального призначення «Азов».

«Коли ти віриш у те, що робиш, коли ще маєш надію, що насєлєніє колись таки стане Нацією,
коли відчуваєш зв'язок поколінь, відповідальність за дітей та гордість за предків,
коли за тобою правда – на душі легко та спокійно.
І ти впевнений в майбутньому», – додав солдат Кондрачук.

Нагадаємо, 12 серпня таємним голосуванням на сесії Рівненської обласної ради Сергія Кондрачука звільнили з посади голови ради. За це рішення проголосували 42 депутати з 62 присутніх.  У голосуванні не брали участь фракції «Європейська солідарність» та «Свобода». Замість нього обрали керівника фракції «Слуга народу» Андрія Карауша.

Проєкт рішення про звільнення Сергія Кондрачука оприлюднили 22 липня. Ініціаторами стали чотири фракції обласної ради: «Слуга народу», «За майбутнє», ВО «Батьківщина», «Сила і Честь».

Звільнити Сергія Кондрачука з посади вирішили «у зв'язку з втратою довіри депутатського корпусу, роботою голови ради виключно на користь однієї політичної партії, винесенням на розгляд сесії політичних питань, що розколюють суспільство», – йшлось у проєкті.

Сам Сергій Кондрачук припускав, що під «питанням, які розколюють суспільство», депутати можуть мати на увазі заборону його проєкт рішення про заборону на території Рівнещини діяльності УПЦ МП.

«Мої колеги у своїй вимозі абсолютно чітко вказали, що причиною мого звільнення є внесення на сесію питань, що розколюють суспільство у воєнний час. Очевидно, що мова йде про мій проєкт рішення про заборону діяльності на території Рівненщини московського патріархату», – прокоментував Кондрачук в етері ГІТу своє звільнення.

Довідково.

Більшу частину свого життя Сергій Кондрачук працював у Здолбунові. У 2008-му він був керівником редакції місцевого радіо. У 2014-му, як головний редактор Здолбунівської районної громадсько-політичної газети «Нове життя», їздив у відрядження в зону АТО – у роташування тоді ще спецбатальйону МВС України «Азов» в селі Урзуф Мангушської селищної громади Маріупольського району Донецької області.

У 2015-му став керівником Здолбунівської районної державної адміністрації. До обласної ради обрався від партії «Європейська солідарність». У грудні 2020 року його кандидатуру на посаду голови облради підтримали 35 депутатів.

Окремий загін спеціального призначення «Азов», відомий також як полк «Азов» – формування Національної гвардії України, що входить до складу 12-ї бригади оперативного призначення Східного оперативно-територіального об'єднання НГУ.