Організм не виробляє антитіла й ви лишаєтеся жити з набором ускладнень, якщо, звісно, не помрете в процесі.
Правець є гострим інфекційним захворюванням, що виникає в результаті дії токсину на нервову систему. Токсин виробляють бактерій Clostridium tetani після потрапляння в рану з грунту, де вони перебувають у вигляді спор (форма існування бактерій, що забезпечує їм високе виживання). Спори часто присутні у кишковому тракті тварин, звідки потрапляють в верхні шари землі.
Можна інфікуватися збудником правця в результаті рани або порізу, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Від людини до людини це захворювання не передається.
В рані бактерія збудник правця починає виробляти токсин, що діє на нервову систему. Інфекція може призвести до посмикування м'язів та виникнення сильних, дуже болючих судом м'язів тіла. Правець може призвести до смерті. Ризик серйозних ускладнень від захворювання, якому можна запобігти вакцинацією, є набагато вищим, ніж ризик виникнення серйозної реакції від щеплення.
Ревакцинацію необхідно дорослим проходити кожні 10 років. Згадайте, коли ви останнього разу мали ревакцинацію проти правця?
Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики правця необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення). У віці 6 і 16 років необхідна ревакцинація. На цьому зокрема наголосила гостя студії ГІТ,фахівчиня з імунопрофілактики Ірина Грабовська-Микитюк, про ПРАВЕЦЬ з 50-ї хв інтерв'ю.
Її помістили в медикаментозний сон...
Нагадаємо, що на Львівщині раптово заразилась правцем 7-річна дівчинка Ліліана, яка була щеплена лише 1 раз в 1-річному віці. «Напередодні дитина впала з велосипеда та зламала руку, саме так і підхопила інфекцію», – розповіла мама Марта Ковалевська, мовляв, нічого не віщувало біди, наклали гіпс, Через кілька днів у Ліліани з’явилися судоми. Це були перші симптоми правця, який вражає нервову систему. Він може спричинити асфіксію та зупинку серця. У важких випадках хворий вигинається дугою, спираючись на п’ятки і потилицю. Мала потрапила в реанімацію у важкому стані, тому її помістили в медикаментозний сон. Імуноглобулін не допоміг від судом та гарячки, оголосили пошук донорів для переливання четвертої групи крові з резусом фактором мінус, прокоментувала завідувачка реанімаційного відділення львівської дитячої лікарні ОХМАТДИТ Віра Приймакова через два тижні після госпіталізації Ліліани.
Дівчинка вижила, але базовий курс реабілітації оцінили в 150 тисяч гривень, родина звернулась за допомогою до благодійного фонду, адже таких коштів не мала. Така ціна того, що матір забила на ревакцинацію доньки.
Попередній допис
Наступний допис
Коментарі