Народний депутат групи «За майбутнє» Ігор Палиця, обраний у мажоритарному окрузі в Луцьку, не вказав у декларації за 2019 рік видатки, пов'язані з проведенням кампанії до парламентських виборів у 2019 році.

Про це йдеться у висновках Національного агентства з питань запобігання корупції, повідомляє «Слово і діло».

У документі вказується, що нардеп Палиця не зазначив відомості про видатки під час передвиборчої кампанії на парламентських виборах у 2019 році. Йдеться про оплату за розміщення інформаційних матеріалів вартістю 125 тисяч гривень; ефірний час на телеканалі «Аверс» у сумі 1,2 млн грн (415 285 грн – 4 липня 2019 року, 419 910 грн – 9 липня і 369 360 грн – 17 липня) та розміщення реклами на засобах зовнішньої реклами вартістю 201 400 грн. Загалом Палиця не задекларував видатків на суму понад 1,53 млн грн.

Сам політик пояснив, що вніс на власний рахунок 2 млн грн з його готівкових коштів. Ці гроші Палиця запланував використати на фінансування передвиборчих агітаційних заходів. Проте, на думку НАЗК, ці пояснення не спростовують недостовірних відомостей.

«Недостовірні відомості, зазначені у декларації, відрізняються від достовірних на суму 1 531 983 грн, що перевищує 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації. У діях суб'єкта декларування встановлено ознаки правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення», – наголошують у відомстві.

У разі визнання Палиці в суді винним йому загрожує штраф від 17 до 42,5 тисяч грн.

Також депутат не вказав у декларації за 2019 рік 2,102 млн грн доходу від продажу нерухомого майна, яке у нього купила кіпрська компанія Amersfood LTD. Водночас він вказав цей дохід у повідомленні про зміну майнового стану.

Крім того, Палиця не задекларував 187 569 грн заробітної плати, яку одержав у Волинській обласній раді. Однак політик повідомив Нацагентству, що фактично цю зарплатню не одержував, оскільки відмовився від неї на підставі власної заяви. НАЗК врахувало такі пояснення, проте вони не спростовують інформацію.

Протокол про адміністративне правопорушення Палиці передали до Печерського районного суду Києва. Перше засідання у справі заплановано на 9 грудня.

До речі, нардепи під час голосування 2 листопада 2021 року провалили правку про фінансовий звіт партій. Із депутатської групи «За майбутнє» її не підтримав жоден парламентар. Ця правка мала на меті відновлення такого звітування, яке було призупинене через пандемію коронавірусу у 2020 році.

Нагадаємо, офіс генерального прокурора 20 січня 2021 року відкрив кримінальне провадження щодо Ігоря Палиці за підозрою в легалізації (відмиванні) незаконно отриманих доходів.

Також нагадаємо,  Ігор Палиця орендує квартиру та п'ять машиномісць в колишньої дружини, платить за оренду офісу у Волинській обласній раді, зберігає готівкою понад 21 мільйон гривень та щомісяця платить 50 тисяч за охорону.

У декларації Ігоря Палиці за 2020 рік так і не з’явилось майно та бізнес, які належить його родині, зокрема, і колишній дружині. Хоча в інтерв’ю «Українській правді» нардеп обіцяв задекларувати їх. 

Уже в 2021 році стало відомо, що родичі нардепа придбали вісім земельних ділянок на острові у селі Плюти поблизу Києва. Загалом там тепер їм належить майже 1,8 га землі та два житлові будинки. 

Також син Ігоря Палиці Захар разом із сином іншого нардепа з групи «За майбутнє» Степана Івахіва Антоном нещодавно купили в Луцьку ресторан «Корона Вітовта».