Якщо уявити ковід у вигляді дерева, його варіанти будуть подібні до гілок: вони досі належать до одного дерева, але можуть бути суттєво різними. Ця різниця викликана тим, що коронавірус схильний до частих мутацій. У разі Дельти такою щасливою мутацією стала P681R – яка є заміною всього однієї амінокислоти у спайковому білку коронавірусу (який вже сам собою став ледь не мемом). Завдяки цій мутації новому варіанту тепер легше заходити в клітини хазяїна, що дає йому нові переваги, пояснює проєкт "Наукою по ковіду".
якщо ми візьмемо двох хворих на ковід, одного інфікованого варіантом Альфа, а іншого – Дельта, в інфікованого Дельтою в крові буде в 1000 разів більше вірусних одиниць. За даними, отриманими з шотландського реєстру, Дельта-варіант обумовлює вдвічі вищий ризик потрапити до лікарні у порівнянні з Альфою. Водночас вірус змінює уподобання. Тепер вік пацієнтів у групі ризику дещо помолодшав. Частково це можна пояснити тим, що велика кількість осіб літнього та середнього віку вакциновані. Відповідно, молодші вікові категорії стають більш сприйнятливими для ковіду (при чому будь-якого його варіанту).
Є свідчення, що Дельта-варіант частіше викликає тяжкий перебіг захворювання.
Читайте також: «Їй 29, у неї сатурація 60%, чоловік просить витягти з того світу, і поки ви спите в 02:15, я дивлюся в ці очі», каже лікарка.
За офіційними даними Британської служби здоров’я, ефективність вакцини
Тобто за термін спостереження, поки тривало дослідження, майже 88% щеплених Pfizer і 60% вакцинованих AstraZeneca не захворіли на Дельта-варіант. Якщо говорити загалом, то вакциновані мали в 1,4 рази менше шансів підхопити Дельту, ніж ті, хто вакцину не отримав.
Попередній допис
Коментарі