Фірму ексдепутата Луцької міської ради Олени Голєвої не допустили до участі в конкурсі на перевезення пасажирів маршрутками. Причина – її автобуси не відповідають екостандарту Євро-5.

Відповідне рішення ухвалив у понеділок, 13 вересня, виконком Луцькради на позачерговому засіданні, повідомляє офіційний сайт Луцької міської ради.

Члени виконкому підтримали проєкт рішення щодо недопущення до участі у конкурсі з визначення перевізників міста Луцька претендента – ТзОВ ВТП «Санрайз» ЛТД.

У вівторок, 14 вересня, відбудеться конкурс на перевезення пасажирів за автобусними маршрутами № 12, №24, №30 та № 32.

Начальник відділу транспорту Віктор Главічка повідомив, що перевізником-претендентом ТзОВ ВТП «Санрайз» ЛТД подано на участь у конкурсі автобуси, що не відповідають умовам конкурсу (умовами встановлено наявність усіх автобусів з екологічними вимогами Євро-5), а також при подачі документів на участь у конкурсі перевізником-претендентом не надано копії сертифікатів відповідності, екологічності та інвестиційного проєкту-зобов'язання щодо оновлення парку автобусів на цьому маршруті на визначений період до п'яти років, то члени виконкому і не допустили даного перевізника до участі у конкурсі на перевезення пасажирів за автобусними маршрутами №12, №24, №30 та №32.

Міський голова Ігор Поліщук наголосив, що в місті усі автобуси мають відповідати сучасним європейським вимогам.

«Ви всі можете помітити, що у нашому місті з’являються нові автобуси нового типу: зручні та комфортні, з кондиціонерами, з доступністю для людей з інвалідністю. Ми такий курс взяли і будемо його реалізовувати, тому шляху назад немає. Ми будемо і надалі поступово переходити на новий якісний транспорт», – підсумував Ігор Поліщук.

Нагадаємо, 30 листопада 2020 року Луцька міська рада повідомила, що з 1 грудня Луцьком курсуватимуть «два екологічні автобуси MAN А21 Lion’sCity». Наступного дня автобуси вийшли на маршрут №2, який обслуговує фірма «Санрайз» (власник – ексдепутат Луцької міської ради 2010-2015 років Олена Голєва).

Тоді міський голова Ігор Поліщук розхвалив придбання фірмою автобусів:

 «Всього перевізник планує закупити двадцять автобусів та реалізувати цей проєкт повністю за перший квартал наступного року. Орієнтовно в березні у нас в місті буде їздити двадцять нормальних, комфортних автобусів, які замінять велику частину «Богданів».

В середині грудня п'ять цих автобусів вийшли на маршрути №2, №12 та №22. Вже після свят у міськраді обіцяли, що підприємство закупить для перевезення лучан ще 15 автобусів. Однак свята минули, а мешканці міста почали скаржитись, що у Луцьку не видно і тих п'яти, які би вже мали курсувати містом. 

Також нагадаємо, що 18 серпня на автобусний маршрут №12 замість ТзОВ ВТП «Санрайз» ЛТД в Луцьку призначили тимчасового перевізника – ТОВ «Бест Ленад Груп», на маршрут виїхали 6 автобусів МАН, закуплених у Європі.